+48 602 761 556

Witamy na stronie Niepublicznego Przedszkola "ArtEdoo"

 

"ArtEdoo" to najnowocześniejsza i najlepsza placówka w Markach i okolicy powstała z myślą o najmłodszych.

 

Dbamy w niej o dobrą adaptację dziecka oraz serdeczną atmosferę. Odkrywamy i rozwijamy indywidualne talenty, zachowując równowagę pomiędzy zabawą a nauką.  W naszym przedszkolu dbamy również o bezpieczeństwo, dlatego wyposażyliśmy naszą placówkę w monitoring wizyjny oraz system kontroli dostępu - jedynie osoby posiadające odpowiednią kartę mogą swobodnie wejść na teren przedszkola, a w razie potrzeby nagrania z monitoringu są przechowywane przez prawie miesiac.

 

Nasze przedszkole posiada własny ogród (ponad 1500m2) z nowoczesnym placem zabaw, przestronne sale (50 - 70m2) o najwyższym standardzie wyposażenia, własną kuchnię przygotowującą świeże, smaczne i zdrowe posiłki.

Liczebność grup dostosowana jest do wielkości pomieszczeń oraz wieku dzieci tak, aby zagwarantowany był najlepszy rozwój i poziom opieki.

Nasz program dydaktyczny zapewnia dzieciom najlepsze przygotowanie do dalszej edukacji szkolnej. Gwarantuje to wysoko wykwalifikowana kadra wykorzystująca w swojej pracy nowoczesne metody pracy oraz programy autorskie. Zajęcia dodatkowe wpywają na wszechstronny rozwój oraz odkrywanie zainteresowań i talentów każdego dziecka.

Priorytetem jest dla nas również adaptacja dziecka w przedszkolu, dlatego stworzyliśmy program, który zagwarantuje nowo przyjętym przedszkolakom lepszy ? start przedszkolny".

 

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy w godzinach od 6:30 do 18:00 z wyjątkiem świąt i dni wolnych od pracy.

 

Ogromną wagę przykładamy do przyszłości i nowoczesności, dlatego wzbogaciliśmy nasz program wychowania przedszkolnego o obowiązkowe (nieodpłatne) zajęcia z j. angielskiego, rytmiki i inne, specjalnie dostosowane do możliwości dzieci. Autorsko opracowane programy uwzględniają metody innowacyjne, aktywne  - na miarę XXI wieku.

 

NASZE ATUTY

 

1. W pełni i nowocześnie wyposażony budynek, spełniający wszelkie normy sanitarne i bezpieczeństwa.


2. Bezpieczny, nowoczesny, dostosowany do potrzeb dzieci - ogród przedszkolny.


3. Wyselekcjonowana, posiadająca odpowiednie kwalifikacje, umiejętności, a przede wszystkim ?otwarte serce do pracy z dziećmi" kadra pedagogiczna i obsługowa przedszkola.


4. Bardzo dobrze zorganizowana pomoc specjalistyczna: zajęcia logopedyczne, psychologiczne, Integracja Sensoryczna, rytmika, zajęcia indywidualne, grupowe korekcyjno-kompensacyjne.


5. Przygotowane w miarę potrzeby Karty Indywidualnych Potrzeb Ucznia (KIPU) oraz Plany Działań Wspierających w myśl Rozporządzenia z 17 listopada 2010 roku w sprawie szczegółowych zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej.


6. Realizacja programów własnych, autorsko opracowanych przez nauczycieli przedszkola, mających na celu wzmacnianie potencjału rozwojowego dzieci. Czytaj! ? ?zajęcia w ramach czesnego" i ?programy".
? Zajęcia dla dzieci zdolnych pogłębiające ich talenty
? Zajęcia artystyczne


7. Nauka języka angielskiego poprzez zabawę według programu autorskiego, przygotowanego przez lektora oraz Native Speaker'a. Wykorzystanie nowoczesnych pomocy i metod. Podczas zajęć lektor komunikuje się z dziećmi tylko w języku angielskim i gestem. Czytaj!- ?zajęcia w ramach czesnego".


8. Zabawy w sali Integracji sensorycznej - zabawa zmysłami.


9. Smaczne, zdrowe, uwzględniające diety dziecięce posiłki przygotowywane na miejscu. Czytaj! - ?Menu"
Współpracujemy z eko-producentami produktów.


10. Organizacja spotkań kulturalno-edukacyjnych (zewnętrznych i wewnętrznych). Raz w miesiącu otrzymają Państwo drogą mailową harmonogram Wydarzeń w Artedoo.
? Kontakt z teatrzykami i teatrami
? Udział w lekcjach muzealnych (starsze grupy)
? Spotkania z osobami ze świata kulturalnego
? Udział w koncertach muzycznych
? Udział w warsztatach tematycznych
? Wycieczki
? Pikniki


11. Stały Plan Współpracy z Rodziną Dziecka. Czytaj! - ?Strefa Rodzica"
? Zajęcia otwarte. Na tych zajęciach będziecie mogli zobaczyć pracę nauczycieli oraz Wasze pociechy ?w akcji"
? Warsztaty dla rodziców
? Spotkania integracyjne okolicznościowe i nie tylko
? Propozycje ciekawych wykładów i spotkań prowadzone przez ciekawych ludzi
? Doraźna pomoc w ?trudnych sprawach"
? Udział w uroczystościach przedszkolnych


12. Bogata oferta zajęć dodatkowych dla dzieci - zgodna jest z najnowszymi trendami w pedagogice przedszkolnej w Polsce i na świecie - to coś, co nas wyróżnia od typowych przedszkoli.


13. Organizacja spotkań adaptacyjnych. Czytaj! - ?Adaptacja dziecka"